V médiích

Ekonomický deník: Prognóza Komory OZE: V roce 2030 můžeme mít třetinu elektřiny i tepla z obnovitelných zdrojů

Přes milion tepelných čerpadel, 13 800 megawattů nového výkonu ve fotovoltaice a 2000 megawattů ve větrných turbínách. Tak by mohl vypadat rozvoj obnovitelných zdrojů v České republice do roku 2030 dle prognózy Komory obnovených zdrojů energie (Komora OZE). Výsledkem by byl více než třetinový podíl „zelené“ elektřiny a tepla na celkové spotřebě.

Jak na úterním setkání s novináři uvedl předseda Komory OZE Štěpán Chalupa, nejméně jedna polovina výkonu fotovoltaických zdrojů by měla být umístěna přímo v místě spotřeby. Tedy na střeše budovy, případně v její blízkosti. Komora OZE se obává ztráty důvěry veřejnosti v případě masivního rozvoje fotovoltaiky ve velkých solárních parcích v krajině.

Pokračovat ve čtení na EkonomickyDenik.cz.