V médiích

ČTK: Komora: Podíl OZE na spotřebě energií v ČR by se do roku 2030 mohl zdvojnásobit

V roce 2030 by mohlo v Česku více než 35 procent spotřebované elektřiny a tepla pocházet z obnovitelných zdrojů energie (OZE). Oproti současnosti by se podíl více než zdvojnásobil. Rozvoj obnovitelných zdrojů by měla táhnout tepelná čerpadla, fotovoltaika a větrné elektrárny. Vyplývá to z prognózy Komory obnovitelných zdrojů energie, kterou představili její zástupci novinářům a v minulých dnech komora předložila vládě.

Kabinet v současnosti pracuje na aktualizaci národního energeticko-klimatického plánu, který by měla ČR do konce měsíce odeslat k posouzení Evropské komisi. Plán by v příštím týdnu měla projednat vláda. Podle dat Eurostatu byl tuzemský podíl elektřiny a tepla z obnovitelných zdrojů v Česku v roce 2021 kolem 17,7 procent.

Pokračovat ve čtení na CeskeNoviny.cz.