V médiích

iDNES.cz: Česko čeká boom solárů a větru, brzy pokryjí třetinu spotřeby, říká šéf komory

Česko čeká v následujících letech expanze obnovitelných zdrojů energie. Podle propočtů Komory obnovitelných zdrojů energie by z takovýchto zdrojů měla do roku 2030 pocházet více než třetina spotřebované elektřiny i tepla. Proti současnosti by se tak podíl více než zdvojnásobil. „Hlad po soběstačnosti nám pomáhá, že se daří dělat změny, které by jinak trvaly dlouho,“ říká předseda komory Štěpán Chalupa.

„Česko dlouhodobě žilo v představách, že obnovitelné zdroje jsou pouze doplňkovým zdrojem výroby energie,“ říká Chalupa k propočtům, které komora představila. Invaze Ruska na Ukrajinu však podle něj posílila tlak na transformaci evropské energetiky k ekologickým zdrojům a také snahy Evropské unie o snižování emisí skleníkových plynů.

Pokračovat ve čtení na iDNES.cz.