Ministr Havlíček nemá mnoho času, ale může jej dobře využít pro budoucí rozvoj čisté energetiky

Štěpán Chalupa, předseda Komory obnovitelných zdrojů energie řekl:

“Blahopřeji Jiřímu Havlíčkovi ke jmenování a přeji mu, aby i v tom krátkém čase, co má do voleb k dispozici, stihl rozjet přípravy české legislativy na změny, které přinesl návrh zimního energetického balíčku. Z pohledu spotřebitelů jde hlavně o férové podmínky pro samovýrobce a také pro komunitní zdroje. Například větrné elektrárny, ve kterých se podnikatelé spojují s obcemi, občany a farmáři. Ve všech těchto tématech jsme připraveni i dál s ministerstvem spolupracovat.“

O Komoře OZE

Komora obnovitelných zdrojů energie (Komora OZE) je česká asociace sdružující profesní asociace jednotlivých obnovitelných zdrojů energie včetně průmyslových výrobců technologií a vědeckých institucí. Podporuje využívání obnovitelných zdrojů energie, trvalé zvyšování jejich podílu na spotřebě energie v Česku a jejich udržitelný rozvoj. Sjednocuje a obhajuje zájmy členů. Šíří odborné informace a osvětu o využívání obnovitelných zdrojů energie.